Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

ТОП-10 найдивовижніших музеїв України, або як здивувати туриста, який вже бачив все

04.08.2021
123925

Будемо чесними, уявлення про музеї в більшості українців не найкращі: багато з них «дивують» лише однотипними експонатами під склом, нудними екскурсіями та відсутністю будь-яких проявів сучасності та інтерактивних «фішок». А от тепер відкиньте ці стереотипи, бо ми розкажемо вам про найцікавіші музеї, які ви маєте неодмінно відвідати!

1. Музей гуцульської магії

Верховина

Завдяки повісті «Тіні забутих предків» наші Карпати завжди асоціюються з чимось магічним. Дивлячись на ці величні гори дуже легко повірити у чари та мольфарів. Місцеві жителі кажуть, що останніх можна знайти і сьогодні.

В музеї зберігаються їх «знаряддя праці»: інвентар для виготовлення зілля і різноманітних замовлянь, посох, що за легендою здатен помирити подружжя, та ніж, яким мольфари розганяли хмари. Крім того, ви зможете взяти участь у майстер-класі з прядіння чи каліграфії.

2. Музей сексуальних культур світу

Харків

Із заходу переносимося до Харкова в один з найпікантніших музеїв України, аналогів якому немає у Східній Європі. В ньому кожна із 10 зал розкриває особливості сексуальної культури певного етносу.

Цікаво, що музей був створений співробітниками кафедри сексології і медичної психології Харківської медичної академії задля збереження гарних стосунків між подружніми парами. Думаємо, за 20 років існування музей врятував не один шлюб! Відвідувачі запевняють, що враження від експозиції будуть яскравішими з пізнавальними розповідями від екскурсовода.

3. Музей дитинства

Харків

Ностальгія гарантована! Адже ви зможете побачити іграшки зі свого дитинства, а також ті, якими бавились діти у XIX-XX століттях. Гідом у музеї виступає його засновник, колекціонер Валерій Лейко. Він з радістю розкаже, як користуватись тим чи іншим експонатом. Адже музей – інтерактивний, тут можна і потрібно гратися досхочу.

4. Музей ідей

Львів

У цьому місці створюються та реалізовуються найсміливіші проекти. За понад 25 років існування тут було розроблено і втілено велику кількість культурно-мистецьких акцій. Словом, приходьте сюди за натхненням та ознайомленням з актуальним мистецтвом. До речі, музей розташований у дуже особливому місці – будівлі монастиря XVII століття.

5. Музей звуку

Одеса

Голоси з далекого минулого оживають саме тут. Експонати музею – старовинні прилади для відтворення звуку. Якщо магнітофон з касетною стрічкою та атмосферний бумбокс із 90-х більшість з нас пам’ятають, то радянські радіоли, патефон і грамофон застали далеко не всі. Серед цікавинок – мікрофони партійних вождів СРСР та низка вінілових платівок. Їх звучання не зрівняється з жодним сучасним пристроєм.

6. Музей контрабанди

Одеса

Людська уява не має меж, а особливо, коли необхідно щось приховати від митної служби. Тим паче, якщо ця людина – одеський контрабандист! Які тільки схованки не доводилось виявляти захисникам кордонів: прикраси в жіночих підборах, тисячі цигарок у пустотах автомобілів, кокаїн у плюшевому ведмедику. А головне – експонати в музеї справжні, буквально з місця злочину! Інтригує, чи не так?

7. Музей історії туалету

Київ

Найдивовижніший музей столиці розповідає про історію розвитку, без сумніву, безцінних винаходів людства – туалету та каналізації. У 2015 році колекція музею отримала сертифікат Книги рекордів Гіннеса як «Найбільша колекція сувенірних унітазів у світі». Це визначне досягнення стало можливим завдяки понад 500 експонатам, виготовленим не тільки з традиційної кераміки, але й дерева, пластика, та навіть марципана. Для палких шанувальників унітазів є навіть ювелірні прикраси. Вгадайте, у вигляді чого?

8. Музей весілля

Великі Будища

Старовинна українська хата з килимами, вишитими рушниками та іншими предметами побуту XVII-XIX століть. Що у цьому незвичайного? Ці предмети слугують не просто експонатами, але й дійовими особами вашого весілля! Працівники музею розіграють для вас справжню весільну процесію: обряди, жарти, пісні. Дуже атмосферно і колоритно.

9. Підводний музей

Малин

Потрапити сюди зможе далеко не кожний, адже єдина умова для входу – впевнене занурення і вміння користуватись аквалангом. Локація цього музею – затоплений кар’єр у місті Малині, відомий серед місцевих як «Калюжа». Експонати розташовані на глибині до 15 метрів, серед них мотоцикл, кований якір, ялинка та багато іншого.

10. Victoria Museum

Київ

Епоха правління королеви Вікторії одночасно і незаслужено романтизована, і так само незаслужено засуджена. Єдине, у чому сходяться абсолютно всі – британська мода тієї доби є зразком вишуканості та гарного смаку. У музеї ви цілком зможете оцінити тогочасний одяг, від спідньої білизни до розкішних суконь.

Автор: Євгенія Кузенкова

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб не пропустити нові огляди: https://t.me/discover_ukraine

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.