Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Для чого необхідно знати групу крові

19.06.2024
2198

В організмі за транспортування поживних речовин та гормонів відповідає кров. Рідка сполучна тканина утворює зв'язок між різними органами та містить спеціальні червоні кров’яні тільця – еритроцити. Вони відрізняються між собою набором антигенів, які відповідають за синтез антитіл та провокують реакцію імунітету. Інформація про власну групу крові, яку можна виявити за допомогою спеціального аналізу https://esculab.com/blog-yaki-isnuyut-hrupy-krovi-ta-yak-vony-vyznachayutsya, являється такою ж важливою, як знання дати народження чи стану здоров’я. 

В яких випадках визначають групу крові

Найпоширенішою класифікацією вважається система АВО, відповідно до якої встановлюється наявність на поверхні еритроцитів антигенів А і В та антитіл проти них у плазмі чи їхня відсутність відповідно. За результатами досліджень існують:

  • перша — 0 (І);
  • друга — А (II);
  • третя — В (III);
  • четверта — АВ (IV)

групи крові, які додатково мають позитивний або негативний резус-фактор.

Найчастіше здача аналізу необхідна під час переливання плазми від донора до пацієнта. За наявними медичними даними подібна процедура рятує близько 4,5 мільйонів людей.

Аналіз на групу крові важливий під час лікування та медичного діагностування. Ряд захворювань має вплив на склад плазми та відповідну реакцію, що допомагає швидко визначити тип хвороби й підібрати відповідні лікувальні методи. Знання резус-фактора дозволяє визначити ризик конфлікту між матір’ю та дитиною під час вагітності, та виключити несумісність у випадку трансфузії крові.

Сумісність груп між донором та отримувачем визначається і перед трансплантацією органів. Додатково порівняння крові використовується при встановленні батьківства у випадку сумнівних реакцій інших видів тестувань.

Обов’язковим дослідження резус-фактора та групи являється при вступі до різних силових структур – поліції чи ЗСУ.

Алгоритм визначення групи крові

На початковому етапі відбувається забір зразків за допомогою спеціального пристрою чи шприца. Для дослідження підходить венозна або кров із пальця на руці. Достатньо невеликої кількості матеріалу, що жодним чином не впливає на самопочуття пацієнта.

Після забору плазму поміщають в контейнер та направляють до лабораторії, в якій за допомогою спеціальних реагентів, що вступають в реакцію з антигенами та антитілами визначають групу відповідно до класифікації АВ0. На наступному етапі встановлюють Rh-фактор – позитивний чи негативний.

Тривалість аналізу на групу крові в сучасних лабораторіях займає до трьох годин. При необхідності використовуються експрес-тести, що дозволяють дізнатись потрібну інформацію протягом лічених хвилин. Зазвичай це відбувається в критичних ситуаціях, при потребі оперативного втручання чи перед донорством крові під час масових благодійних акцій.

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.