Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Долар США залишається основною валютою

19.05.2024
131

Долар США залишається головною резервною валютою у світі, попри спроби країн БРІКС змінити цю ситуацію. Це підтверджує дослідження Центру геоекономіки Атлантичної ради. В короткостроковій та середньостроковій перспективі ця валюта продовжить домінувати у світовій економіці. Також варто зазначити, що ні євро, ні валюти країн БРІКС не мають достатнього потенціалу, щоб витіснити долар. Саме тому він залишається лідером у валютних резервах, торгових рахунках та валютних операціях.

Спроби дедоларизації від БРІКС

По інформації сьогодні, члени БРІКС зосередили свої зусилля на створенні нових трансграничних платіжних систем для формування більш багатополярної фінансової системи. Вона зможе змінити устрій багатьох сфер, навіть гральної у топ казино України. Їх відправною точкою стала ідея загальної валюти. Сьогодні Китай намагається значно прискорити просування CIPS, національної розрахункової системи. Також варто зазначити наступні моменти:

  • за останній рік до системи приєдналося 62 нових учасників;
  • SWIFT все ще домінує з понад 11 000 банками;
  • переговори щодо системи всередині БРІКС знаходяться на початковому етапі.

Однак, варто зазначити країни-члени вже уклали двосторонні і багатосторонні угоди. Їхня увага зосереджена на:

  • цифрових валютах центральних банків;
  • валютних свопах. 

Ці угоди можуть бути складними для масштабування через регуляторні та ліквідні складнощі. Однак, вони також можуть виступити в ролі основи для платформи обміну валюти в майбутньому. Близько третини центральних банків планують збільшити резерви золотих запасів у наступному році. Євро, який раніше розглядався як конкурент, втрачає свої позиції. Сьогодні багато хто звертається до золота для зниження ризиків, пов'язаних з доларом.

Домінація долара

Згідно з отриманими результатами, долар США залишається провідною резервною валютою. Крім того, на сьогодні 58% світових резервів номіновані саме в ньому. Євро займає другу позицію, а його частка складає 21%. Наприкінці минулого року частка юаня знизилася до 2,3%. Причинами цього явища стали геополітичні ризики, пов'язані з економікою Китаю. Також слід додати, що через побоювання щодо стабільності юаня, резервні управляючі продовжують віддавати перевагу долара, який при цьому домінує ще й в експортних операціях і валютних транзакціях.

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.