Навіть під час війни Україна продовжує розвиватися. Відкриваються нові круті місця, створюються надихаючі проєкти та маршрути; сотні людей працюють, щоб досліджувати нові локації та грані нашої Батьківщини і знайомити з ними українців. Команда Discover зібрала підбірку найяскравіших туристичних відкриттів за останній рік. Подивимося, що у нас там?
Почнемо з найсвіжішої новинки – тематичного парку легенд «Гедзьо», що відкрився на минулому тижні. Зайшовши сюди одразу потрапляєш у фантастичний світ ельфів, гобітів та інших чарівних істот. Тут купа крутих фотозон для дорослих та дітей, на деяких з них навіть атрибути є, наприклад, ельфійські мантії. Тож цей парк – просто ідеальне місце, щоб поповнити сімейний альбом світлинами з ельфійської печери та будиночків, резиденції господаря «Гедзьо», рибника та грибника Дарміла. А ще на території працює справжній гобіт-паб, міні-зоопарк, палац скарбів з крамничкою з тематичними сувенірами; є озера, водоспади, гойдалки. І це ще не всі локації парку. Скоро ще відчиниться карамельня, пічка, підйомник, ресторан ельфів… Але не будемо все спойлерити. Краще приїздіть особисто в гості до пана Гедзьо.
У листопаді у Львові відкрився найбільший центр сучасного мистецтва – арт-центр «Фабрика повидла». У чому його особливість, крім масштабів? Пояснення криється уже в назві. Мистецький комплекс відкрили на території будівлі з 150-річною історією, яка пережила дві світові війни, низку перебудов та зміну призначень. Спочатку тут було виробництво лікеро-горілчаної фабрики «Йозеф Кронік і син», потім філія державної компанії з виробництва та збуту вина «Укргловвино», фабрика з виробництва повидла і консервації, а зараз мистецький центр з:
Сьогодні на другому поверсі неоготичної вежі у Jam Factory діє постійна виставка, що розповідає про історію будівлі, а в головному холі у рамках тимчасового проєкту «Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми» представлені роботи понад 70 сучасних митців. Побачити їх можна буде до 10 березня 2024 року.
Уже третій рік Бакота займає перше місце за туристичними пошуковими запитами в Google в Україні. У першу чергу, ця місцевість відома захоплюючими природними пейзажами, але крім того Бакота була столицею Дністровського Пониззя XII–XIII століть, портом, релігійним та адміністративним центром. Але у 1980-х роках її разом з трьома десятками інших сіл затопили заради будівництва Новодністровської ГЕС. І саме, щоб увіковічнити історію та культуру цих населених пунктів було створено проєкт «Бакота в пошуках затопленої спадщини». У його рамках:
Наприкінці літа в Києві відкрився єдиний Музей українського грамзапису. Ідеологами його створення були Іван Москаленко (DJ Derbastler) – співорганізатор перших в Україні техно- та рейв-вечірок – та директор Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень – Федір Баландін. А консультувалися вони у відомого києвознавця Михайла Кальницького. Тож експозиція точно має бути крута. Вона складається аж з 400 записів української музики на різних носіях: від перших записів, зроблених у Лондоні у 1899 році, до сучасного вінілу. Звісно, у музеї можна побачити і пристрої, на яких в різний час відтворювали мелодії: патефони, грамофони, програвачі. Словом, місце – однозначно must visit для всіх меломанів. А щоб ще більше поринути в історію запису української музики та дізнатися більше про музей, рекомендуємо послухати тематичний подкаст від Української правди.
Здається, ми знайшли номінанта на звання улюбленої гастролокації Західного регіону країни. Foodoteka – перший фудмаркет в цій місцевості, що на двох поверхах ревіталізованого заводу «Промприлад. Реновація» в Івано-Франківську об’єднав Food Hub з кулінарними школами та Food Lab і R&D Kitchen&Bar, щоб прийти просто щось приготувати чи створити новий продукт, та 15 точок із їжею. Чебуречна, піцерія, бургерна, гавайські поке-боули, традиційні українські страви, сирний бар – і це далеко не все, що можна знайти у Foodoteka.
Про те, що ще є на території «Промприлад. Реновація» та про інші круті приклади реновації індустріальних об’єктів в Україні читайте в нашій новині.
І якщо будете у Франківську, то ось вам одразу корисний гайд від нашої авторки. З ним ви точно захочете затриматися там на довше.