Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Луцьк за один день: пам'ятки, їжа, враження

15.09.2021
66382

Луцьк, столиця Волині, був заснований в 1085 році і є одним з найдавніших українських міст. Він поєднує в собі середньовічну атмосферу, буйну красу природи і ритм сучасного міста. Також Луцьк славиться своїми знаменитими вихідцями — це рідне місто легендарного співака Василя Зінкевича, письменниці Оксани Забужко і футболіста Анатолія Тимощука. А ще Луцьк — найбільш україномовне місто країни, понад 97% місцевих жителів спілкуються виключно рідною мовою.

Якщо ви запланували подорож і у вашому розпорядженні всього один день в Луцьку, зберігайте нашу добірку розваг і визначних пам'яток, які обов'язково потрібно побачити.

Пам'ятки Луцька

Замок Любарта

Луцький замок або Замок Любарта — один з найбільших, найдавніших і добре збережених замків  України, а також найстаріша будівля і культурний центр Луцька. Історія замку бере свій початок в XIV столітті. Замок Любарта складається з трьох веж: Стирова, Владина і В'їздна. Згідно до теорії, ці вежі символізують віру, надію і любов. Також існує теорія, що вежі є символом Триєдиного Бога — Отця, Сина і Святого Духа.

Зараз у Замку Любарта є кілька музейних експозицій: виставка дзвонів, виставка замкової зброї, художній музей. Також там є підземелля, де ви можете побачити фундамент церкви Іоанна Богослова і виставку стародавнього кахелю і цегли.

Обов'язково обійдіть замок з усіх боків. Так ви зможете побачити його з різних ракурсів, зробити багато гарних фотографій, і навіть знайти на стінах «вітання з минулого» — старовинні написи, датовані різними століттями. І обов'язково підніміться на Вїздну вежу. З неї відкривається захоплюючий вид на місто.

Замок Любарта відкрито щодня з 10:00 до 19:00. Щоб потрапити на територію, потрібно купити вхідний квиток. Також прямо на місці за додаткову плату можна замовити екскурсійний супровід.

Кафедральний костел Святих апостолів Петра і Павла

Навпроти Замку Любарта знаходиться старовинний римсько-католицький собор Святих Петра і Павла. Збудований він за проєктом італійського архітектора Джакомо Бріано в 1639 році. Архітектура собору поєднує в собі елементи ренесансу, бароко і класицизму. Костел славиться своїми підземеллями, заплутаними лабіринтами і таємницями, що зберігаються в його стінах.

Під собором розташовані чотири підземелля, два із яких доступні для відвідування. У підземеллях ви побачите старовинну каплицю, стародавні розписи, усипальниці з реальними людськими кістками і колодязь, куди за традицією всі туристи кидають монетки. Щоб потрапити до підземелля, необхідно купити квитки. Екскурсії можна замовити прямо на місці, їх проводять кожні дві години.

В одному із залів знаходиться склеп молодій жінки Магдалени. Згідно до легенди, її привид час від часу бродить підземеллями. Всередині самого костелу можна побачити багато дивовижних скульптур, колон і старовинних ікон.

Якщо ви поціновувач величних і загадкових місць, візит до собору Петра і Павла — обов'язковий пункт вашої подорожі до Луцька.

Тут ви можете замовити захоплюючий дводенний тур Волинню.

Лютеранська кірха

Лютеранська кірха  — згадка про німецьку колонізацію Волині в XIX-XX століттях. Церква побудована в неоготичному стилі. Раніше це було головне місце лютеранської громади. Зараз же церква належить баптистам. Якщо обійти церкву по кругу, можна побачити безліч цікавих деталей.

Кафедральний собор Святої Трійці

Кафедральний собор Святої Трійці побудовано в 1755 році. Виконаний він у стилі бароко. Собор вражає своєю величчю і красою як зовні, так і всередині. Він щодня відкритий для відвідування. На території розташований невеликий трояндовий сад. У соборі ви побачите величезний іконостас і вражаючі розписи бань. Тут приємно відпочити від міської суєти і тривалої прогулянки і насолодитися заспокійливою атмосферою.

Будинок Голованя

Будинок скульптора Миколи Голованя є одним з найбільш незвичайних і цікавих місць Луцька. Його ще називають Будинок з химерами. І не дарма, адже особливість цього будинку полягає в близько 500 скульптурах, виконаних у різних стилях — від античності до бароко. Скульптури розташовані навколо будинку, на його фасадах і даху. У них можна впізнати різних персонажів: тварини, міфологічні істоти, християнські святі та навіть члени сім'ї Голованя. Також біля будинку розташовано італійський дворик з кузнею.

Микола Головань продовжує працювати над оформленням будинку. Його досить часто можна застати на місці. Якщо вам пощастить зустріти Миколу, він із задоволенням проведе екскурсію і розповість різні таємниці цього дивовижного місця.

Сонячний годинник і пам'ятник Андрію Кузьменку

У 2012 році на проспекті Волі відкрили «Парад планет» — сонячний годинник, що показує місцевий час. Годинник працює з березня по вересень. Також на проспекті Волі в 2016 році відкрили пам'ятник українському співаку, актору, телеведучому і солісту групи «Скрябін» Андрію Кузьменку, який в 2015 році загинув в автокатастрофі.

Розваги в Луцьку

Луцький зоопарк

Луцький зоопарк має відносно невелику територію, але тут є на що подивитися. У зоопарку мешкають фазани, ведмеді, леви, антилопи, бізони, верблюди, страуси і пелікани. Всього Луцький зоопарк налічує близько 150 різних видів тварин і птахів. У літню пору зоопарк перетворюється на своєрідний ботанічний сад. На його території можна побачити велику кількість різних квітів і рослин. Крім того, тут можна відпочити на лавках, перекусити в затишних альтанках, а для дітей регулярно проводяться тематичні квести.

  • Луцький зоопарк працює щодня з 10:00 до 20:00.

Музей технічного прогресу

У Музеї технічного прогресу буде цікаво і дорослим, і дітям. Тут ви побачите пристосування різних століть: від старих рахівничок до сучасних роботів. Через ці винаходи людства можна простежити, як ми змінюємо світ своїми ж руками і інтелектом. Також у музеї можна подивитися на танець роботів, керувати роботами-боксерами і дронами, влаштувати битву танків на дистанційному управлінні та ще багато іншого.

Музей працює щодня з 12:00 до 22:00. Вхід за квитками. Всі кошти, виручені з квитків спрямовуються до Фонду розвитку обдарованих дітей «Мегамозок».

Щоб ваша поїздка до Луцька була ще більш пізнавальною, замовляйте послуги гіда.

Луцька Венеція

У Центральному парку імені Л. Українки знаходиться «Луцька Венеція», де можна замовити прогулянку річкою Стир. Прогулянка відбувається на човнах, які нагадують венеціанські гондоли. Також тут ви можете посидіти на березі річки і насолодитися смачною кавою та морозивом.

  • «Луцька Венеція» працює щодня з 12:00 до 22:00.

Музей сучасного мистецтва Корсаків

У музеї представлено понад 800 арт-об'єктів сучасних українських художників. Також в музеї регулярно проходять виставки, функціонують два кінозали та бібліотека мистецької літератури, працює арт-кафе і магазин з репродукціями і сувенірами.

  • Вартість вхідного квитка » 40 грн (дорослий), 20 грн (студентський і шкільний).
  • Вартість екскурсії — 200 грн. У будні дні музей працює з 12:00 до 20:00, у вихідні — з 11:00 до 20:00.

Де поїсти в Луцьку

Корона Вітовта

Головна гастрономічна локація Луцька. Знаходиться неподалік від Замку Любарта і, як і належить такому місцю, має лицарську атмосферу. На першому поверсі розташована зала, а на другому — галерея гастрономічних шедеврів. Також є літній майданчик з альтанками. У цьому ресторані ви можете насолодитися вишуканими і незвичайними стравами і напоями. Якщо хочете потрапити в це місце, краще бронювати столик заздалегідь, особливо у вихідні.

Фелічіта

Найпопулярніша мережа піцерій у Луцьку. Вона славиться своєю смачною піцою, приготованою на дровах. Також тут можна покуштувати й інші страви італійської кухні: пасту, салати, десерти і т.д.

Читайте також: Перша подорож до Львова: 10 історій не про каву.

Бравий Швейк

У ресторані «Бравий Швейк» можна покуштувати страви німецької, австрійської, польської та чеської кухні. Також можна замовити імпортне баварське пиво на розлив. Інтер'єр ресторану стилізований під чеський паб початку ХХ століття. У теплу пору можна пообідати на затишній літній терасі, з якої відкривається вид на центр міста.

Аліса

«Аліса» — невелике кафе в центрі міста. Тут подають страви української кухні. Особливістю цього кафе є яскравий дизайн, виконаний в стилі відомого мультфільму «Аліса в країні чудес». У цьому місці можна ситно поїсти за невелику ціну.

Етно-ресторан «Панич»

Ресторан української кухні. Інтер'єр відтворює український колорит: вишиті покривала на лавках, справжня піч, розписний посуд, ляльки-мотанки та виставка солінь. В меню є величезний вибір м'ясних і рибних страв, салатів, десертів і напоїв. Також у ресторані грає жива музика.

Всього один день в Луцьку здатен подарувати масу вражень, яскравих емоцій і нових знань. Але це ще не всі цікаві місця, які можна побачити в місті. Якщо у вас є більше часу, обов'язково побувайте в древній Покровській церкві, Домініканському монастирі, Луцькій Синагозі, Музеї-аптеці та Волинському краєзнавчому музеї, а також неспішно прогуляйтеся Центральним парком імені Лесі Українки.

Відкрийте для себе дивовижний світ стародавнього Луцька. Він обов'язково вас вразить.

Читайте також: Перлина Буковини: топ-10 пам'яток Чернівців.

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.