Для туристичних карт «Мандруй Україною», створених на замовлення ДАРТ, Лала Тарапакіна зробила підбірку найінстаграмніших місць України, і ми не можемо нею з вами не поділитися. Продумуйте образи і збирайтеся в дорогу. Тут локації у всіх куточках України та на будь-який смак.
Тут фотографувати хочеться скрізь: сам музей, біля музею, у музеї. У музеї зберігається 55 тисяч шедеврів народних майстрів-гончарів та художників-керамістів. Де ви ще таке знайдете?!
Упевнені, що, коли ваші друзі побачать цю неймовірну неоготичну будівлю серед зелені парку, вони засиплять вас питаннями «Що це?» і «Де це?». А це — усипальниця Потоцьких, творіння архітектора Городецького. Уже тільки чуючи це прізвище, розумієш, що буде вау.
Він такий таємничий, романтичний і прекрасний, цей палац. Закинуті інтер’єри, у яких досі витає аристократичний дух колишньої величі, та строгі фасади в оточенні парку… На їхньому фоні можна навіть родинну фотосесію-пікнік влаштувати.
Це кам’яний острів, що утворився між двома рукавами річки Інгул. Ландшафти тут просто фантастичні: гранітні стіни та брили, чудернацькі кам’яні виступи, таємничі стежки серед зелені. Must be shooted («має бути зафільмовано») одним словом.
Скоріше за все, коли ви виставите фотографії звідти, друзі думатимуть, що ви на якомусь морському курорті. Бо по краєвидах звідси ніколи не скажеш, що це Полтавщина. Піщані обривисті скелі, а внизу пляж і Кременчуцьке водосховище — ідилія.
Якщо хочеться трішки екзотики в стрічку, вирушайте в Храм Білого Лотоса в Черкасах. Це єдиний в Україні буддійський храм і найбільший у Європі. Однозначно топова локація для фото. Деякі елементи сюди привозили із самого Тибету! Можливо, вам навіть пощастить потрапити на справжню чайну церемонію.
Взагалі, на Черкаси й область рекомендуємо виділити цілі вихідні. Повірте, тут є що робити. Знайомтеся з нашими ТОП -12 місцями Черкащини.
Цей монастир, що розташований на скелі на висоті 90 метрів над Дністром, називають українським Афоном. Ми не будемо говорити про Афон, але запевняємо, що атмосфера і краєвиди в Лядівському монастирі точно варті того, щоби туди поїхати.
Коли дивишся згори на залізорудний кар’єр Південного ГЗК, що більш ніж удвічі перевищує за площею Монако, у голові пролітає думка «Ласкаво Просимо на Марс». І там дійсно класно.
Це просто ідеальна природна фотозона. Серед понад 300 видів рослин, що тут ростуть, є гінкго (найстаріше дерево планети), уксусне, коркове дерево й навіть лотоси. Парк прикрашений низкою дерев’яних скульптур, а для романтичної фотосесії ідеально підійде «Острів кохання».
Змієві кручі — про неймовірну природу та тисячолітню історію. Кажуть, що саме ці високі береги над Сіверським Дінцем і є тими «Змієвими валами», про які ми чули стільки історій. Підказка: найфеєричніші фото тут виходять на світанку.
За бірюзовою водою й білосніжними берегами не обов’язково їхати на екзотичні острови. Можна поїхати на Блакитне озеро, що утворилося у відпрацьованому Волнухінському кар’єрі на Луганщині.
Це місце з неймовірною енергетикою. Тут розташовані кургани тисячолітніх археологічних культур, проходили видатні бої, надихалися сотні митців та знімалися фільми. Фото на такій локації просто не можуть не вразити.
Гамперський узвіз, вимощений столітньою бруківкою, заведе вас до однієї з найфотогенічніших пам’яток Маріуполя — будинку Гампера. Цей готичний замок чудово зберігся й чекає, щоби ви приїхали ним помилуватися.
Тільки уявіть собі місце, де стелі, підлога і стеля із солі. Таке можна побачити тільки в шахті Соледара. Тут навіть церква в соляній печері є! Здається, що потрапив у якесь підземне білосніжне царство.
Шарівська садиба вважається найгарнішим та найрозкішнішим палацово-парковим комплексом на Сході України. Білосніжний замок із частково збереженими інтер’єрами суперінстаграмний, з якого боку не підійди.
Подібного місця ви не знайдете ніде в Європі. Співочі тераси — це фруктовий сад, створений наприкінці 19 століття. Крім нереального краєвиду, він вражає ще і звуками. Тут така акустика, що людський шепіт чутно на відстані до 60 метрів! А уявіть, як тоді там звучить вітер та пташки.
Костел Святої Клари на річці Лебедівка, побудований на початку 20 століття, більше схожий на замок із казки братів Грімм. Костел підтримується в чудовому стані зовні та всередині, а ще сюди обов’язково треба приїхати за душевним спокоєм і гармонією.
Ця колись велична з унікальною архітектурою садиба слугувала резиденцією «залізничного короля» та одного з перших автомобілістів Російської імперії Миколи фон Мекка. Сюди приїздив Врубель та плеяда інших митців. На жаль, зараз садиба перебуває в такому стані, що варто поспішити, щоби встигнути її зафільмувати.
Палац на березі Десни вражає своєю архітектурою, адже тут поєднані елементи класицизму, псевдоготики та східного зодчества. Після фотосесії на цій локації можна відпочити на березі Десни або поїхати в Мезинський парк, який теж запропонує купу інста-місць.
Ось вам цікава стаття про парк для натхнення.
Такого ми ще не бачили. Двохсотрічна яблуня вже давно не має основного стовбура, а являє собою 15 гілок-стовбурів, що приросли до землі. Усі спроби посадити таку яблуню в іншому місці були безуспішними. Фото звідти в будь-яку пору бомбезні.
Це місце для фотографій з історією і змістом. Розваг тут немає вже 35 років, а локація до болю відома у всьому світі. Вона не потребує зайвих слів і вражає атмосферністю.
Щоби відвідати зону відчуження потрібно пройти кілька формальностей. Ми підготували пам’ятку-підказку, як потрапити в Прип’ять за один клік.
Ще один неймовірний готичний палац, який хочеться фотографувати й одночасно благати, щоби його врятували. Зараз одну його частину займає жіночий монастир, а решта пустує й чекає на допомогу.
Цей парк варто зафільмувати у першу чергу через природну красу дикого лісу, а також як приклад крутості ревайлдингу. Тут проходять реабілітацію тварини, які водяться в такому середовищі. Готуйте фоторушниці до полювання на тарпанів, лосів, диких свиней, оленів та інших.
Садиба «Круглий двір» — це найстаріша громадська споруда північно-східної України, яка збереглася до нашого часу. Він має вигляд амфітеатру, де досі проводяться різноманітні культурні заходи. Однозначно маст-візит локація.
Пам’ятаєте ті неймовірні ландшафти з кліпу гурту «Скрябін» «Місця щасливих людей»? Так от, ці місця саме в Станіславі. Крутезні кручі і Дніпровський лиман… А від того, який тут захід сонця, просто здуріти можна.
Маяк на Тендрівській косі — один із найважливіших та найстаріший в Україні. З 1827 року направляє він судна, що прямують із Босфору до Одеси. Але найцікавіше, що на його вершину можна піднятися. Долаєте 104 сходинки — і перед вами захоплююча панорама.
В етнографічному музеї «Фрумушика-Нова» не те що фотографувати-не перефотографувати, а бути-не перебути. Тут стільки всього: музей бесарабського села, найбільший у світі гранітний пам’ятник, один із найбільших у Європі вівце-комплексів, де розводять каракульську породу, парк радянської скульптури, безкрайні степи, зоряне небо, лавандові поля і смачні дегустації.
До речі, ми зробили цілу підбірку місць в Україні, де гарно, цікаво і смачно.
Неймовірної краси бірюзове озеро в гранітному кар’єрі біля Південного Бугу. Тут навіть облаштували оглядовий майданчик із фотозоною, а влітку над озером можна пронестися на тролеї. Тільки уявіть, який адреналін мчати на висоті 70 метрів зі швидкістю 120 км/год.
Це унікальне місце, де можна й пофотографуватися на фоні «Англійського замку», який насправді є тільки західним флігелем садиби (уявіть, які ж тоді були масштаби всього замку), і по музеях походити (тут кілька різних експозицій), і творами мистецтва в галереї надихнутися, й пікнік на території влаштувати.
Сироманам і не тільки рекомендується! Тут, у блакитній лагуні (яку ще називають Бухтою Кохання) височіє скеля, що нереально схожа на шматок сиру. Фото біля неї виходять крутезні. А ще на горі можна засмагати й пірнати з неї у воду.
Національний парк «Тузловські лимани» — це про морські пейзажі, сотні видів барвистих птахів (серед яких — рожеві пелікани), заплавні ландшафти й червоні макові поля влітку.
Менший брат американського Гранд-Каньйону на річці з містичною назвою Мертвовод, який, однак, не менш прекрасний. Місцеві ландшафти просто вражають: величезні кам’яні брили і скелі до 100 метрів заввишки, урочище Лабіринт з 150-літніми дубами, висадженими у вигляді лабіринту, озера, водоспади — і все це на найстарішій частині суші в Євразії!
Астрономічна й метеорологічна обсерваторія на вершині гори Піп Іван була зведена в 1938 році і вважається найвище розташованою спорудою України, у якій постійно жили і працювали люди. Вона розташована на висоті 2028 метрів. І ви правильно подумали, що це ж до неї ще дійти треба, але уявіть, яка краса вас чекає на вершині, й насправді там весь маршрут — суцільна інста-локація.
Ще одне інста-місце, до якого добиратися не так легко, але воно точно того варте. Колись це був секретний військовий об’єкт на висоті 1565 метрів, а зараз величезні куполи, розписані українськими орнаментами, є об’єктом мрій багатьох туристів. До речі, їх ви могли бачити в переможному кліпі Джамали на Євробаченні у 2016 році.
Герешаска або Догяска — це високогірне озеро льодовикового походження на горі Догяска на висоті 1577 метрів. Вода тут кришталево чиста, але холодна. Дорога до озера проходить через гірськолижний курорт Драгобрат і неймовірної краси хребти.
Базальтові стовпи — це унікальна геологічна пам’ятка природи, що являє собою кам’яну стіну з базальтових колон, що височіють над водною гладдю кар’єру. Висота стовпів місцями сягає 30 метрів. Посеред кар’єру, до речі, є невеличкий острівець, який називають «Островом кохання».
Пропонуємо надихнутися розповіддю про нашу поїздку в це дивовижне місце.
Віадук у Плебанівці — один із 6 збережених на Західній Україні залізничних віадуків. Дев’ятиаркова споруда функціонує з кінця 19 століття і вважається одним із 3-х найгарніших мостів в Україні. Часто кажуть, що він нагадує віадук із «Гаррі Поттера». Треба поїхати перевірити, заодне і фоточок крутих зробити.
Про це місце місцеві кажуть — «в кінці географії». Скельні виступи, у яких розташований монастир, утворилися 70 мільйонів років тому, а сам монастир відомий ще з 15 століття. Монастирські печери вибиті на кількох рівнях і зовні нагадують інсталяції «Володаря перснів».
Дім Скульптора або Голованя називають ще луцьким Будинком із химерами. Тут замішані різні архітектурні стилі, поряд співживуть скульптури казкових, міфічних і релігійних персонажів. Родзинкою місця є те, що господар і майстер сам проводить екскурсії своїм чудо-маєтком.
Сатанівський замок — це могутня фортифікаційна споруда на пагорбі, з якого відкривається неймовірна панорама на річку Збруч та околиці. Фото цієї локації однозначно варті бути у вашому Instagram.
Більше про кожне інста-місце в Україні з нашого списку можна дізнатися за посиланням.
Отож, обирайте локації, що вам найбільше до душі, і плануйте маршрут. До речі, з цим ми теж можемо допомогти. Скористайтеся нашим планувальником маршрутів. Він допоможе скласти найоптимальніший план поїздки з можливістю ділитися ним із друзями.
Автор: Ірина Макуха