Правда, хоча б раз у житті ви уявляли себе графом чи принцесою, що живе у пишному замку? Зранку ви б прогулювалися своїми володіннями, а ввечері приймали в розкішних залах бали та чаювання. Відкриємо секрет – у нас в Україні є кілька місць, де ваша мрія легко перетвориться в реальність. Це готелі, які приймають гостей в історичних замках або ж навіть у справжній цитаделі. Класний спосіб дати нове життя пам’яткам, згодні? Розповідаємо про ці місця далі.
Адреса: вулиця Плетенецька, 15, Радомишль, Житомирська обл.
Вартість: від 2500 грн/доба
Історико-культурний комплекс «Замок Радомисль» – мабуть, один з найкращих прикладів реконструкції в Україні. Колись це була перша в Центральній Україні папірня, папір з якої використовували для друкування першої в Києві книги, а зараз тут можна провести ніч в історичному готелі «Via Regia». Що означає ця назва? Це давній транзитний шлях, що проходив через міста 8 сучасних європейських країн, включаючи Радомишль. До речі, з цим пов’язані і назви номерів. Їх в готелі 10 і кожен присвячений просвітнику, який зіграв значну роль в історії та культурі цих 8 країн. Тож, тепер ви можете зупинитися в апартаментах польського архієпископа Вінцентія Кадлубка, литовського пастора Мартінаса Мажвідаса, першої іспанської письменниці-містика Терези Авільської, княгині Анни Ярославни тощо. Кожна з кімнат має унікальний дизайн з використанням автентичних меблів та предметів декору. У вартість проживання входить:
Крім готелю, в приміщенні колишньої папірні облаштований найбільший приватний музей в Україні, де представлено 5000 домашніх ікон з різних куточків України, а також велика колекція рушників та предметів побуту XVIII - XX ст. Тож, обов’язково скористайтеся екскурсією. І маємо ще кілька пунктів додати у ваш to do list в Радомишлі.
У 2012 році «Via Regia» увійшов у 100 кращих готелів України.
Адреса: вул. Івана Франка, 21а, с. Отроків, Хмельницька область
Вартість: від 578 грн/доба
Ігнацій Сцибор-Мархоцький був досить екстравагантним історичним діячем. Коли наприкінці XVIII ст його володіння відійшли до складу Російської імперії, він не захотів підкорятися, а створив власну Миньковецьку державу, яка прожила за власними законами аж 30 років! Він скасував на своїх територіях кріпацтво (на півстоліття раніше, ніж у всій імперії), відкрив друкарню, збудував низку дивних храмів, наприклад, присвячений Жан-Жаку Руссо, місцевий акрополь з управлінськими установами та 4 резиденції. Однією з них є садиба в Отрокові, зведена на руїнах замку, що існував на цьому місці ще в XIІ-XIVст. Сучасного вигляду вона набула уже після перебудов у ХІХ - ХХ ст. Зараз тут облаштовано готель на кілька номерів у середньовічному стилі або ж є можливість переночувати в справжньому вагоні-кемпері на території садиби. Також у маєтку Сцибор-Мархоцького відкрили ресторан.
Про більше крутих локацій в регіоні розповідає велогід Олександр Єсін.
Адреса: смт. Карпати, Закарпатська обл.
Вартість санаторно- курортної путівки (з проживанням, харчуванням та лікуванням): від 1100 грн/доба
Як щодо оздоровитися в санаторії, що знаходиться в одному з найкрасивіших палаців України? Де? В казковому замку Шенборнів на Закарпатті біля романтичної скелі Кохання та річки Латориці. Мисливський маєток графів Шенборнів зведений у 1890 - 1895 роках у готичному стилі, ще пам’ятає пишні бали та азартні полювання, хоча усе це закінчилося з приходом радянської влади. А в 1945 році у замку облаштували санаторій, що спеціалізується на лікуванні серцево-судинних та неврологічних захворювань.
Ще 11 ідей для незабутніх пригод на Закарпатті шукайте тут.
Адреса: вул. Грабовського, 11, Львів.
Вартість: від 6000 грн\доба.
Останнім в нашому списку буде не замок, а Львівська цитадель. Чого тільки не було на її території за 170-літню історію пам’ятки. І от в 2007 році у її Східній вежі ще й відкрився 5-зірковий гастро-бутік-готель Citadel Inn. Тут 26 номерів і кожен з них про неймовірне поєднання історії, сучасних технологій та комфорту. Крім унікальної локації, фішкою Citadel Inn можна вважати його гастрономічну концепцію. Страви в його ресторані готуються переважно з продуктів місцевих фермерів за новими кулінарними техніками. Тут часто проводяться гастро вечори, дегустації, зустрічі з провідними кухарями України та Європи, виробниками вина тощо.
Та і взагалі, Львів – це ж місто митців та мистецтва. Тож, ми уже підготували цілу підбірку кращих художніх музеїв, Львова. Насолоджуйтеся і відкривайте нові імена українських майстрів!
Фото: Victor Oros