Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Пахне українським: «Королівський шлях українського вина в «Замку Радомисль»

17.06.2024
2324

Пам’ятаєте, ми раніше розповідали про замок-музей Радомисль на Житомирщині? Так-так, саме той, де раніше була папірня, яка виготовляла папір для Києво-Печерської лаври, а зараз знаходиться найбільша приватна колекція в Україні, близько 5000 домашніх ікон! І той, куди ведуть усі шляхи виноманів, бо ж саме там проходить унікальний ено-тур «Королівський шлях українського вина в «Замку Радомисль».

Із самого початку музей створювався, як місце сили всього українського. Минулого року його засновниця – Ольга Богомолець, вирішила продовжити культ підтримки національного продукту. Вона ініціювала флешмоб @ЇМІПʼЮ УКРАЇНСЬКЕ!, щоб знайомити нас із своїм, зробити так, щоб ми ним пишалися, а також підтримати усіх вітчизняних виробників, що продовжують працювати у часи війни. Вийшов неймовірно крутий продукт. Самі там були, вина пили і дуже рекомендуємо, якщо раптом ви ще не встигли. А навіть якщо і встигли зараз вам точно захочеться в Радомисль ще раз (або не раз), адже цього літа у замку запускають новий театичний маршрут і такого ви більше ніде не знайдете. 

Отже, готуйте свої носики! З 1 липня комплекс запускає дегустаційний тур «Королівський шлях українських парфумів в «Замку Радомисль». Уявляємо, які зараз у вас емоції, адже теж були на вашому місці: «Ого, українські парфуми? Де їх виробляють? Хто? Це щось як у фільмі «Парфумер»? А як їх дегустувати?» Так само в голові одразу виникало купа питань, але ми вже затестили цей тур і тепер знаємо на все відповіді. Готові ділитися, але ви ж розумієте: краще один раз понюхати… 

«Королівський шлях українського вина в «Замку Радомисль»

Спочатку – короткий екскурс в історію української парфумерії. Наші «ароматрадиції» сягають аж 8-9 століття, коли предки вже використовували рослини та пахощі для купання, миття волосся, створення приємного запаху в хаті або певних ритуалів. У Європі першими парфумами вважається Eau de la Reine de la Hongrie або “Угорська вода” – перший ароматний лосьйон на алкогольній основі (1370 р.). До речі, як в давнину виготовляли алкоголь, теж зможете побачити під час екскурсії музеєм «Радомисль». Але дозволити собі таке могли далеко не всі. Українськими «шанель» на той час були любисток та аїр. 

Сучасна парфумерія почала розвиватися тут уже в другій половині 19 ст. Відомо, що заможні кияни в дореволюційні часи користувалися парфумами відомих брендів Guerlain, Coty, Atkinson, але найпрестижніше було, щоб аромат розроблявся індивідуально. У радянські часи парфуми вироблялися переважно у промислових масштабах, часто як репліки на європейські. Про нішеву парфумерію не могло бути і мови. Але не зважаючи на те, що так було менш ніж кілька десятиліть тому, зараз у нас один з найбільш парфумернонасичених ринків світу. Ми обігнали навіть Францію! 

Останні роки почала активніше розвиватися і авторська парфумерія. 2013 року з’явився перший український нішевий бренд BZ Parfums від Богдана Зубченка. А 2018 року роботи українського парфумера Олександра Перевертайла потрапили до топового гіда світової парфумерії (як Мішлен в кулінарії) - Perfumes The Guide 2018.  При чому отримали дуже високі оцінки, обійшовши більшість знаних світових брендів! Тож, нам є чим пишатися!  

Правда після цього захотілося ближче познайомится з українськими героями авторської парфумерії? Для цього і створено тур «Королівський шлях українських парфумів в «Замку Радомисль».

Зараз усі мають спільне завдання – робити Україну цікавою для українців. Ми вже побачили, що маємо конкурентоздатне вино, а тепер докажемо, що ще і парфуми”, – так про свою мету говорить Директор музею домашньої ікони Юрій Рудницький

Тур-презентація, на який запросили команду Discover, об’єднав стільки видів мистецтва і історій, що в захваті були усі наші внутрішні гедоністи, естети, гурмани і дослідники. Спочатку – екскурсія музейними залами. І знаєте, навіть приїжджаючи сюди далеко не вперше, все одно дізнаєшся купу нових цікавезних речей. Потім – дегустація українських ароматів і лекція від колекціонерки та засновниці бренду авторської парфумерії «Чар-зілля» – Ксандри Осініної. Разом ми досліджували, чим пахне Україна, для нас і людей з інших країн; які найпопулярніші аромати нам притаманні; як створюються, наприклад, нотки води в парфумах; приміряли на собі аромати і дивуалися, на скільки по-різному вони розкриваються на тілі, та дегустували, мабуть, найщемкіші запахи, на створення яких надихнула війна. Вражень та емоцій було купа, тож саме час було взяти винну паузу, щоб усе обговорити та поділитися фаворитами за келихом українського. А на завершення – ще один неймовірний арома-досвід – ботанічна екскурсія парком навколо замку, де саме квітли троянди, півонії та іриси. 

Скоро ви теж зможете пройти цей неймовірний «Королівський шлях українських парфумів в «Замку Радомисль». 1 липня чекайте на анонс з детальним описом на сторінці музею і плануйте вихідні.

Що в програмі

Це буде комбо арома- та гастрономічних задоволень і нових смакових досвідів. Програма включатиме парну дегустацію близько 20 запахів від 7 українських крафтових парфумерів в романтичній атмосфері замку, з келихом вітчизняного вина. Радомисль стане єдиним місцем, де на одній локації можна:

  • затестити аромати цих виробників; 
  • почути про традиції та сучасні тренди; 
  • дізнатися, які парфуми виробляються в Україні; 
  • навчитися їх вибрати.

І головна фішка – подарунок у вигляді парфума, що найбільше сподобався!. 

Що в меню ароматів

Для дегустації кожен парфумер представив по 3 своїх аромати, які максимально різні і підходять для обох статей:

  • ALLURE Parfume від Альони Штефан. Їх ідея в тому, що кожен парфум відповідає особливому стилю життя. 
  • EssenseByVita від Вікторія Сімич. Вікторія має 2 лінійки: «Алхімія металів» та «Спогади. Фантазії», де кожен парфум – окрема історія, а для максимального заглиблення в неї авторка розробила спеціальні картки. 
  • «Frank Chugaiister» від Дмитра Ципердюка – музиканта та винороба з Івано-Франківська. Його парфуми натхненні українськими Карпатами із запахами лісу, свіжого повітря, землі, грибів, хвої.
  • «Чар-зілля» від парфумерної художниці та дослідниці ароматів Ксандри Осініної, яка також надихається природою України і створює запахи зрозумілі для українців. 
  • MANOLI від Юлії Манойло з акцентом на природніх елементах. Її аромат «Липа» став фаворитом багатьох дегустаторів. 
  • Volya Parfum від Асі Волянської, яка при створенні парфумів надихається роботами художників. А головна нота в парфумах її лінійки – троянда, при цьому кожен аромат не схожий на інший.
  • Макс Табачук – сомельє, обсмажувач кави і парфумер з одноіменним брендом і такими різними парфумами в лінійці.

Що в келихах

За винне наповнення дегустації відповідальні 9 українських виноробів. Тепер асортимент вин, що можна спробувати в «Радомислі» став ще більшим. Під час туру нам представили новинки від:

  • Chateau Pinot – сімейна виноробня з Придунайської Бессарабії, що виготовляє вина з винограду вирощеного на березі найбільшого прісноводного озера в Україні – Ялпуг.
  • Mon Crafto – молода виноробня з Житомирщини, що виготовляє 9 видів вина з сировини вирощеної на власних виноградниках.
  • Beykush winery – сімейна виноробня з Миколаївщини, яка має власні виноградники на березі Чорного моря з клонами французьких та італійських сортів та експериментальними ділянками.
  • Leleka Wines – виноробня від міжнародної команди винних експертів Wine Discovery Selection, де всі складові – від винограду до етикетки – мають українське походження.

Запахи – це те, що створює наші емоції, дозволяє нам зберігати пам’ять про місця, моменти та людей. Досліджуйте, як пахне Україна, та пишайтеся одягати українські аромати! 

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.