Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Перший NFT-музей війни створено в Україні

25.03.2022
1863

В Україні створено перший NFT-музей російсько-української війни – NFT-художники разом із Міністерством цифрової трансформації запустили проєкт, що поєднує блокчейн-технологію, мистецтво та фіксацію історичних фактів. Про це повідомив очільник Мінцифри Михайло Федоров на своєму телеграм-каналі.

NFT-токени – це своєрідний розвиток ідеї криптовалют. Вони працюють на технології блокчейн, як і Bitcoin чи Ethereum, але містять у собі ключову відмінність: кожен NFT може бути унікальним або мати обмежену кількість копій. В той же час окремі одиниці традиційних цифрових грошей між собою не відрізняються.

Цілі NFT-музею

Проєкт поширює правдиву інформацію про російські воєнні злочини проти України серед цифрової спільноти. Експозиція музею наочно показує воєнні події, які українцям довелося пережити з самого початку вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року, і буде розширюватися аж до моменту перемоги над окупантами. За своєю формою експонати – це факти, які супроводжуються емоційними спогадами.

NFT-музей війни путінської Росії проти України зберігає пам’ять про реальні події інтервенції і є болючою хронологією новітньої історії нашої держави, яка твориться тут і зараз.Проєкт збирає благодійні внески на підтримку України під час війни з російськими окупантами ─ твори представлені в цифровому вигляді як NFT-токени, тому придбати їх зможе кожен. Усі зібрані від продажу кошти надходитимуть на офіційний Ethereum-гаманець Міністерства цифрової трансформації і будуть використовуватися на гуманітарні потреби українського народу та на підтримку ЗСУ.

Цифрові колекції

Перша частина NFT-експозиції буде представлена творами українських художників, а наступні міститимуть роботи з усього світу – їх відбором займатимуться Даніель Ашрам, Стефан Загмайстер, Девід Карсон та інші відомі митці й дизайнери.

Для створення експонатів використовуються твіти офіційних організацій і відомих людей, які ілюструються художниками. При цьому важливо, що музейні колекції створюються виключно у хронологічній послідовності – такий підхід збереже коректний перебіг подій російсько-української війни. NFT-твори фокусуються на воєнних подіях, пережитих мирним населенням.

Серед партнерів музею ─ Cryptoart Ukraine, Prjctr.com та AVANGARDEN, а за технічну сторону проєкту відповідають FAIR.XYZ. Компанія Hacken буде займатися аудитом смарт-контракту.

Нагадуємо, що команда Freegen Group також не лишається осторонь та пропонує свою допомогу й підтримку під час війни ─ раніше спільно з посольством Азербайджану ми розробили сайт для волонтерського центру, а разом із Kyivmaps запустили проєкт “Війна впритул”.

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.