Яким кормом – сухим чи вологим годувати кота? Це питання хвилює й тих, хто вирішив завести домашніх улюбленців вперше, і їхніх власників зі стажем. І недарма, адже від того, наскільки правильно підібраний раціон тварини, залежатиме її активність, самопочуття та зовнішній вигляд. Але як не помилитися з вибором? Для початку спробуймо оцінити особливості кожного виду.
Сухий корм для котів останнім часом має чималу популярність. Його основними перевагами є:
Але власникам чотирилапих потрібно обов'язково пам'ятати, що такі гранули містять всього 10–12% вологи. Регулярне їх вживання може призвести до нестачі рідини в організмі тварини, особливо якщо вона п'є мало води. Для котів це критично, адже вони схильні до захворювань сечовивідних шляхів.
Вологий корм позбавлений цього недоліку. Вміст води в ньому може досягати 70–80%, тому додавання його в раціон домашнього улюбленця допомагає задовольнити природні потреби організму в рідині.
Вологий корм має м'яку текстуру, тому його легше пережовувати. Він якнайкраще підходить для котів, які мають проблеми з зубами або яснами, а також для літніх тварин, яким важко впоратися з твердими шматочками. До того ж вологий корм має сильніший запах. Коти, навіть дуже вибагливі в їжі, охоче його їдять.
Якому ж корму для котів надати перевагу? Досвідчені власники тварин радять просте розв'язання проблеми – переведення пухнастика на змішане годування. Це піде на користь твоєму домашньому улюбленцю, який від природи надає перевагу різноманітності в раціоні. Крім усього іншого, змішане харчування дасть змогу підтримувати в організмі оптимальний водний баланс, а також послужить профілактикою сечокам'яної хвороби, зайвої ваги, захворювань шлунково-кишкового тракту й ротової порожнини.
Але власникам пухнастиків варто пам'ятати, що сухий та вологий корм не рекомендується змішувати в одній мисці чи давати в одне годування. Вони по-різному засвоюються, мають свої терміни зберігання. До того ж під час змішування буде складно розрахувати їх співвідношення та добову норму. Годування краще чергувати. Наприклад, вранці та ввечері давати вологий корм, вдень і в нічний час – сухий.
Привчати тварину до змішаного харчування варто з перших місяців життя. При цьому бажано використовувати продукцію одного виробника. Вона краще поєднується між собою та легше засвоюється.
Якщо ж у раціон тварини спочатку входив тільки один вид корму, перехід на змішане харчування має бути поступовим та продуманим. Важливо пам'ятати, що правильний раціон – це основа основ здоров'я та гарного самопочуття вихованця. Саме тому планувати раціон потрібно з належною відповідальністю.