UA
RU EN
0
Додати до подорожі

Болото "Чорний ліс"

Гідрологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення в Україні, найпівденніше в Україні сфагнове болото. Розташована в межах Знам'янського району Кіровоградської області, в межах лісового масиву «Чорний ліс», що на північний захід від міста Знам'янки.

Заболочене озеро знаходиться біля автостради Київ-Дніпро. Площа болота 2 га. Болото представляє собою сплавину на березі озера, поверхня його вкрита момовою ковдрою, яка утворена із сфангових мохів. Природоохоронний статус надано з метою збереження озера за назвою Берестувате (Чорне) та прилеглих до нього заболочених ділянок. На території болота зосереджені сфагнові мохи, хвощі, папороті та інша вологолюбна рослинність. В озері водяться карасі.

Що подивитись

Чорне озеро

На території урочища Чорний ліс, на дні глибокої балки, розташоване однойменне болото, в центрі якого розташоване озеро Берестувате. Болото є самим південним сфагновим болотом на території України. На території болота ростуть багато видів рослин, властиві більш північних районах. Походження болота і озера пов'язане з накопиченням талої води в льодовиковий і післяльодовиковий періоди. Загальна площа болота і озера - близько 16 га.

В озері мешкає лише один вид риб - земляний карась.

Морозовський кар'єр

Морозовський вугільний розріз - одне з двох "кладовищ екскаваторів" в районі Олександрії, де можна побачити унікальну кар'єрну техніку. Морозовський кар'єр знаходиться біля с. Пантаївка на захід від Александрії.

Введено в експлуатацію в 1970 р. Був одним з найбільших буровугільних кар'єрів країни. Планова потужність - 2,75 млн. Тонн бурого вугілля на рік. У 2004 р. видобуток зупинилася через фінансові проблеми підприємства, яке вирішено ліквідувати.

Кар'єр поступово затоплюється грунтовими водами. Унікальну гірничодобувну техніку ріжуть на металобрухт. Зокрема, гігантський крокує-рейковий роторний екскаватор ЕРШР -1600 масою близько 4 тис. Т. Продуктивністю 1600 кубометрів на годину. З одного берега кар'єра на інший перекинутий єдиний в Україні транспортно-відвальний міст довжиною понад 300 м. Міст і два екскаватора - довоєнні, німецького виробництва.

Відео

Фото

Де зупинитись

Сільська зелена садиба У "Наталки"

Одноповерховий будинок на 2 номери (4 місця).  
Детальніше

Садиба "У рибалки"

Одноповерховий цегляний будинок на 3 кімнати (6 місць).  
Детальніше

Садиба "Добра господиня"

Цегляний будинок. 1 кімната - 2 місця.
Детальніше

Reikartz Кропивницький

Бізнес-готель «Reikartz Кропивницький» зручно розташований в центрі міста. Від готелю зручно дістатися як до центру (5 хв пішки), так і до автовокзалу та залізничного вокзалу (7 хв ). Готель зручний як для відпочивальників, так і тих, хто відвідує місто у справах бізнесу.

Детальніше

Готель "Shengen"

Готель "Shengen" розташований в центральній частині міста, поблизу його розташована річка та парк.

Детальніше

Контакт

Кіровоградська обл., Знам'янський район