UA
RU EN
0
Додати до подорожі

Хрестовоздвиженська церква

Православний храм в селі Розумівка Олександрівського району на Кіровоградщині, родова усипальня родини Раєвських. 

Кам'яну церкву в ім'я Воздвиження Чесного Хреста було закладено 3 травня 1883 року замість колишньої дерев'яної на місці поховання учасника російсько-французької війни, генерала Миколи Раєвського. Генерал заповів поховати його саме на цьому пагорбі, оскільки ця частина родового маєтку нагадувала йому про місця колишніх боїв. Остаточно будівництво було завершене лише в 1855 році. З 2005 по 2008 рік в рамках проекту по створенню історико-меморіального заповідника родини Раєвських відбулась реставрація церкви.

Що подивитись

Свято-Миколаївський храм

Миколаївська дерев'яна церква в Бірках побудована в 1648 р гетьманом Б. Хмельницьким на власних землях. Дерев'яний храм планувався похідним і переносним. Раніше церква Св. Миколая стояла біля старого кладовища. На нинішнє місце її перенесли в 1820 р. У дворі церкви є чотири могили настоятелів. 

Церква розташована в мальовничій місцевості  неподалік від лісу, в оточенні дерев. Із західного боку до споруди прилягає триярусна дзвіниця, яка є вертикальною домінантою композиції церкви. Її склепіння виконане з металевого каркасу, «зашитого» дошками. В архітектурі храму  відчувається вплив класицизму. У храмі збереглись первісні лаштунки інтер’єру, окрасою якого є дерев’яний, у три яруси, різьблений іконостас, виконаний у стилі класицизму.

Церква Св. Михайла

Храм Св. Михайла розташований в Юрчиха під Кам'янкою. Церква цегляна, 1897 року побудови. Хрестова в плані. Висота купола з хрестом - 30 м. На території Михайлівської церкви є могила невідомого (напис не читається). Богослужіння проводяться по неділях. В інший час церква закрита.

Фото

Де зупинитись

Сільська зелена садиба У "Наталки"

Одноповерховий будинок на 2 номери (4 місця).  
Детальніше

Садиба "У рибалки"

Одноповерховий цегляний будинок на 3 кімнати (6 місць).  
Детальніше

Садиба "Добра господиня"

Цегляний будинок. 1 кімната - 2 місця.
Детальніше

Reikartz Кропивницький

Бізнес-готель «Reikartz Кропивницький» зручно розташований в центрі міста. Від готелю зручно дістатися як до центру (5 хв пішки), так і до автовокзалу та залізничного вокзалу (7 хв ). Готель зручний як для відпочивальників, так і тих, хто відвідує місто у справах бізнесу.

Детальніше

Готель "Shengen"

Готель "Shengen" розташований в центральній частині міста, поблизу його розташована річка та парк.

Детальніше

Контакт

Кіровоградська обл. с. Розумівка