UA
RU EN
0
Додати до подорожі

Урочище Монастирище

Урочище Монастирище це ландшафтний заповідник національного значення в Україні. Площа заповідника становить 15,3 га. Він розташований на півдні Кіровоградської області, у місці, де річка Інгул протікає через гранітних панелі і утворює крутий каньйон в центрі якого знаходиться велика скеля.

Вона розділяє русло річки на дві частини: старе та інші існуючі. Серед навколишніх відкритих степів «Монастирище» являє собою особливу місцину. Це одна з наймальовничіших ділянок Кіровоградщини. Урочище багате рідкісними та лікарськими рослинами. Біля сіл Ганно-Требинівка та Завтурове, між якими розташоване урочище, було знайдено поселення сабатинівської та черняхівської культури.

Що подивитись

Свято-Михайлівський Пелагеївський монастир

Свято-Михайлівський Пелагеївський жіночий монастир — православний монастир, розташований на березі Софіївського водосховища у селі Пелагіївка Миколаївській області України. Включає Свято-Михайлівський храм. У храмі три прибудови: Святого Архистратига Михаїла, Преподобної Пелагії та Мученика Андрія Стратилата.

Монастир прикрашає скелясті береги річки Інгул на території ландшафтного парку "Приінгульський". У центрі комплексу височить церква Св. Пелагеї, побудована в 1896-1904 рр. братами Андрієм і Михайлом Дуриліними. У 1994 р. у відновленій пелагіївській церкві заснували православний жіночий монастир.

В монастирі проводиться літній табір для вихованців недільних шкіл.

Ландшафтний парк "Приінгульський"

Регіональний ландшафтний парк "Приінгульський" розташований на ділянці долини р. Інгул від с. Розанівка до с. Софіївка. На поверхню тут виходять докембрійські граніти, утворюючи мальовничий ландшафт. Окремі найбільш прикметні або барвисті виходи кристалічних порід отримали власні назви. Біля с. Софіївка створений штучний каньйон і водоспад.

Метою створення парку є збереження в природному стані ділянки долини річки Інгул з її типовими та унікальними природними комплексами (фрагментами цілинного степу, гранітними відслоненнями, водотоками, лісовими насадженнями).

До складу парку без зміни категорії входять гідрологічний заказник «Софіївське водосховище», ботанічний заказник «Пелагеївський».

Покровська церква

Дерев'яна Покровська церква в Монастирище знаходиться в передмісті Летичівка на березі Куравський ставка. Блакитна - традиційно для Волині - Покровська церква була зведена з дерева тут в 1880 році на місці своєї попередниці з 1776 р 1960-і, коли храми по країні масово вмирали, приїхали і по її душу кілька тракторів - розбирати. І розібрали б все-таки, якби не місцевий п'яниця на прізвище Смерека. Виправдовуючи своє прізвисько, полум'яний алкоголік заліз на дзвіницю церкви і висловив ультиматум: як почнуть розбирати церкву, то тільки з ним на вершині. Він звідти в такому випадку обов'язково бовкне і уб'ється. Церква не розібрали і на даний час церква діюча, в хорошому стані.

Фото

Де зупинитись

Сільська зелена садиба У "Наталки"

Одноповерховий будинок на 2 номери (4 місця).  
Детальніше

Садиба "У рибалки"

Одноповерховий цегляний будинок на 3 кімнати (6 місць).  
Детальніше

Садиба "Добра господиня"

Цегляний будинок. 1 кімната - 2 місця.
Детальніше

Reikartz Кропивницький

Бізнес-готель «Reikartz Кропивницький» зручно розташований в центрі міста. Від готелю зручно дістатися як до центру (5 хв пішки), так і до автовокзалу та залізничного вокзалу (7 хв ). Готель зручний як для відпочивальників, так і тих, хто відвідує місто у справах бізнесу.

Детальніше

Готель "Shengen"

Готель "Shengen" розташований в центральній частині міста, поблизу його розташована річка та парк.

Детальніше

Контакт

Кировоградская обл., Устиновський район