UA
RU EN
0
Додати до подорожі

Музей Ракетних військ стратегічного призначення

Музей є унікальним в Європі. Він побудований на місці бойових дій положення 46 дивізії ракетного полку. 

Експозиція музею відображає історію ракетних військ стратегічного призначення СРСР. Підземний командний пункт і одна з ракетних шахт представлені в своєму первісному вигляді. Крім того, в музеї представлені техніка та засоби, які використовували при обслуговуванні ракетних комплексів, ракетні двигуни, системи космічного зв'язку. Музей включає в себе майже 3000 об'єктів, число яких постійно зростає і диверсифікує.

Що подивитись

Ракета "Сатана"

Міжконтинентальна балістична ракета (МБР) 15А18М РС-20В «Воєвода» (за класифікацією NATO - SS-18 «Satan»), максимальний стартова вага - 211,4 тонни, довжина - 34,3 м, діаметр - 3,0 м, вага головної частини - 8730 кг, максимальна дальність стрільби - 15000 км, точність стрільби - 0,5 км. Розділяється головна частина індивідуального наведення може містити 10 бойових блоків з вибуховим еківалентом 750 кілотонн тротилу кожен. Ракета забезпечена засобами подолання ПРО (протиракетної оборони)

Ракетні двигуни

На території бойової зони є експозиція спеціальної техніки для обслуговування ракетної бойової позиції.
Експозиційні зали музею розкривають відвідувачам історію 46-ї ракетної Нижньодніпровської орденів Жовтневої Революції Червонопрапорної дивізії. Дивізія розпочала бойовий шлях у роки Другої світової війни і завершила його у жовтні 2001 року, залишивши для нащадків Музей Ракетних військ стратегічного призначення.

Музей Ракетних військ стратегічного призначення – це винятковий музей, єдиний у Європі та країнах СНД. Спрямованість його експозиції нагадує, яка небезпека і сьогодні ще загрожує світові.

Шахтно–пускова установка

 

Шахтно-пускову установку (ШПУ) - високо захищених фортифікаційна споруда, яка складається з монолітного залізобетонного герметичного циліндра з апаратурним відсіком, де знаходилися наземна апаратура пуску і обладнання енергопостачання, яке забезпечувало тривалу підтримку ракети в стані готовності і 120-тонним захисним пристроєм, за потрібне для забезпечення герметизації стовбура шахти і захисту ракети від вражаючих факторів ядерної зброї. У бойовому режимі цей пристрій порушувалася за 6-8 сек. У шахті знаходився контейнер з ракетою РС-22 (15Ж60) «Молодець» (за класифікацією NATO - SS-24 «Scalpel»).

Безпосередньо до стакана шахти був підвішений контейнер з ракетою РС-22. Ці комплекси перебували на бойовому чергуванні з 1989 по 1999 рік. Поруч з шахтно-пусковою установкою знаходиться макет головної частини ракети РС-22 (СС-24).

Фото

Де зупинитись

Сільська зелена садиба У "Наталки"

Одноповерховий будинок на 2 номери (4 місця).  
Детальніше

Садиба "У рибалки"

Одноповерховий цегляний будинок на 3 кімнати (6 місць).  
Детальніше

Садиба "Добра господиня"

Цегляний будинок. 1 кімната - 2 місця.
Детальніше

Reikartz Кропивницький

Бізнес-готель «Reikartz Кропивницький» зручно розташований в центрі міста. Від готелю зручно дістатися як до центру (5 хв пішки), так і до автовокзалу та залізничного вокзалу (7 хв ). Готель зручний як для відпочивальників, так і тих, хто відвідує місто у справах бізнесу.

Детальніше

Готель "Shengen"

Готель "Shengen" розташований в центральній частині міста, поблизу його розташована річка та парк.

Детальніше

Контакт

Кіровоградська обл., смт Побузьке

http://www.rvsn.com.ua/