UA
RU EN
0
Додати до подорожі

Географічний центр України

 Центральна географічна точка України знаходиться на виїзді з села Добровеличківка, на території райцентру Козацька криниця. Визначити її вперше вдалося науковому діячеві в галузі географії А. Шевченко. Сталося це важлива подія в 1989 році.

Згідно з офіційним постановою місцевої райради в 1991 році на цій місцевості встановили пам`ятний знак з граніту. Дані його географічних координат наступні: 48 * 21 "північної широти і 31 * 10" східної довготи. Після численних наукових дискусій і суперечок, 24 серпня 2002 тут встановили стелу. Вона також зроблена з граніту, але, на відміну від знака, має великі розміри - близько 3-х метрів. На стелі висить металева табличка з написом і гербом України. Сама стела розташовується на постаменті у формі квадрата, який також зроблений з шматочків граніту.  Тим не менше, після проведення нових картографічних досліджень, в 2005 році була встановлена нова центральна точка України - місцевість неподалік від черкаського містечка 

Де зупинитись

Сільська зелена садиба У "Наталки"

Одноповерховий будинок на 2 номери (4 місця).  
Детальніше

Садиба "У рибалки"

Одноповерховий цегляний будинок на 3 кімнати (6 місць).  
Детальніше

Садиба "Добра господиня"

Цегляний будинок. 1 кімната - 2 місця.
Детальніше

Reikartz Кропивницький

Бізнес-готель «Reikartz Кропивницький» зручно розташований в центрі міста. Від готелю зручно дістатися як до центру (5 хв пішки), так і до автовокзалу та залізничного вокзалу (7 хв ). Готель зручний як для відпочивальників, так і тих, хто відвідує місто у справах бізнесу.

Детальніше

Готель "Shengen"

Готель "Shengen" розташований в центральній частині міста, поблизу його розташована річка та парк.

Детальніше

Контакт

Кіровоградська обл., с. Добровеличківка