Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Кропивницький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. Л. Кропивницького

Приміщення театру, відомого нині під назвою «театр корифеїв», урочисто відкрили в 1867 році під час Георгіївського ярмарку виставою трупи Виходцева.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Кропивницький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. Л. Кропивницького

Приміщення театру, відомого нині під назвою «театр корифеїв», урочисто відкрили в 1867 році під час Георгіївського ярмарку виставою трупи Виходцева.

Перший цегляний стаціонарний театр колишнього Єлисаветграда збудували на кошти інженера-полковника Г. Трамбицького в стилі класицизму з елементами бароко. До центральної двоповерхової споруди приєднувалося 2 одноповерхових флігелі. Фронтон над входом прикрашали статуї трьох муз: Мельпомени, Талії та Терпсихори. Для кращої акустики в стіни глядацької зали були замуровані амфори, у стіни лож і ярусів — мембрани зі снопів очерету, а в підлогу — пляшки-жбани.

До націоналізації в 1920 році театр змінив 5 власників. Приблизно стільки ж у нього було й імен, доки в 1944 році не став Кіровоградським обласним державним українським музично-драматичним театром ім. М. Л. Кропивницького. З того часу в назві змінилося одне слово після переіменування Кіровограда в Кропивницький, а у 2006 році додався статус академічного.

Кропивницький театр відомий навіть за кордоном насамперед через те, що в 1882 році на його сцені відбулася вистава першої професійної трупи українських акторів, створеної М. Кропивницьким, — «Наталка Полтавка». Через 100 років за сприяння ЮНЕСКО святкування з нагоди цієї події відбувалися в усьому світі.

У 2012 році до 130-річчя створення першого національного реалістичного театру завершили глобальну реставрацію приміщення. З 2013 року театр щорічно проводить фестиваль «Вересневі самоцвіти». Колектив регулярно гастролює в Україні та Європі, бере участь у національних та міжнародних фестивалях і конкурсах.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 7

Кіровоградська область, вулиця Архітектора Паученка, 4, Кропивницький

48.51416619366585 | 32.25898367714337

Щоденно з 9:00 до 18:00

(050) 654 99 43

Сайт

Локація на Google

Відгуки 7

Diddy

09.04.2023
Хочу лишити відгук на відгук (якщо так можна висловитися) Якась пані чи пан написала своє занепокоєння долею театру Корифеїв, залишивши негативний відгук на чудові вистави театру без будь-якого обґрунтування. Пані/пан ,мабуть, професійний критик та театрознавець, щоб давати таку оцінку. Ми усі маємо право ділитися своєю думкою, враженнями, поглядами тощо.. але вони завжди будуть суб'єктивними. І там,де для одного буде повний провал, для іншої людини це буде справжнім мистецтвом. Тож пропоную не поливати брудом роботу інших людей, бути трохи вічливішими і свою думку формулювати з цієї ж позиції. Так, вам неодмінно може щось не подобатися, і ви вправі цим поділитися. Але робіть це інтелігентно та інтелектуально ( як ви встигли у своєму відгуку зауважити) І дуже вас прошу....не на Україні. А В УКРАЇНІ. Це дратує

anna6tsys

19.02.2023
Подивились нові вистави театру: Кохання паночки, Ціна життя, Бондарівна. В результаті виникла занепокоєність долею театру корифеїв. Невже, у минулому знаменитий театр на Україні, відтепер не зможе ставити вистави високого мистецького та інтелектуального рівня.?! Ціна життя - дуже гідна постановка, але підводять актори. Дві інші вистави не варті, щоб їх обговорювати.

Мирослава Новаковська

24.10.2021
Дуже гарне оздоблення в середині і милий персонал. Душевно грають..
Інформація взята з google.com

Виталий Кино

27.09.2021
Театр приємно вразив відновленими після реконструкції фасадом, інтер'єрами... В Кропивницькому є красиве, затишне і вируюче творчістю місце, куди хочеться повертатися і де має побувати кожен з місцевих і приїжджих ???????? А під час проведення фестивалю простір театру наповнився ще й чудовою виставкою костюмів. Хочеться побажати цьому осередку мистецтва розвитку, процвітання і стати центром театрального життя України, чого він заслуговує по праву✊????????
Інформація взята з google.com

Надежда Акимова

08.07.2021
Чудове місце,і кав'ярня прекрасна,Баріста Аня,майстер своєї справи))) Туда хочеться повернутися знову і знову))) Все на вищому рівні ????
Інформація взята з google.com

Eugen Lazovik

10.06.2021
Пишаюсь театром в Кропивницькому. Але остання вистава, яку відвідав - шлак цілковитий. "Обережно - жінки" це навіть не порнографія.
Інформація взята з google.com

Олександр Левченко

05.06.2021
Розумію що театр це високе мистецтво але не слід забувати про земні речі. На час вистави потрібно відмикати туалет не тільки на першому поверсі. Їх для того і будували, щоб користуватись! А актори на висоті, як завжди, молодці!
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Музеї

Кіровоградський обласний краєзнавчий музей

вул. Архітектора Паученка, 40, Кропивницький

Церкви, костели, монастирі

Велика хоральна синагога

вул. Віктора Чміленка, 90/40, Кропивницький

Музеї

Кіровоградський обласний художній музей

вул. Велика Перспективна, 60, Кропивницький

Церкви, костели, монастирі

Преображенський собор у Кропивницькому

вул. Преображенська, 22, Кропивницький

Пам'ятки будівництва і архітектури

Монумент "Ангел-хранитель України"

вул. Євгена Маланюка, 1А, Кропивницький

Фортеці, замки, палаци

Фортеця святої Єлисавети

вул. Ушакова, 1, Кропивницький

Природні об'єкти

Кропивницький дендропарк

Просп. Євгена Тельнова, 28, Кропивницький

Де зупинитись?

Готелі

Готель "Shengen"

вул. Віктора Чмиленко, 24-Д, Кропивницький

Готелі

Reikartz Кропивницький

вул. В'ячеслава Чорновола, 1, Кропивницький

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.